Co istnieje zjadliwsze do wykładania? Konsole lub ponad blaszak?

Od sporej ilości lat są walki między różnego rodzaju platformami przeznaczonymi do grania. Wiele lat temu były prowadzone wojny między takimi komputerami jak Amiga bądź też Comodore 64. Jednak to są dawne czasy, których aktualnie nie ma sensu rozpatrywać.

W obecnej chwili bardzo często spotyka się walki między konsolami oraz komputerami. Każde z tych opcji ma swoje zalety i wady. Jeśli chodzi o konsole to sporą zaletą jest łatwość użytkowania a także stosunkowo atrakcyjne ceny zakupienia samej konsoli. Jednak niestety również da się znaleźć konkretne wady wśród, których są: ceny gier, brak dostępności części gier jak i niemożliwość sterowania przy zastosowaniu klawiatury oraz myszy. Jeśli chodzi o zdecydowanie się na konkretne rozwiązanie to w obecnej chwili bardzo popularnymi rozwiązaniami są konsole poprzedniej generacji X360/PS3 jak również konsole aktualnej generacji PS4/XBOX One.

W przypadku nowszych konsol do ich wad zaliczyć trzeba mniejszą ilość gier oraz wyższą ich cenę. W przypadku komputerów to cena kupna odpowiedniego komputera przeznaczonego do grania jest w przeważnie o wiele większa niż cena zakupu konsoli aktualnej generacji. Jednak komputery tego rodzaju umożliwiają granie w sporo wyższych rozdzielczościach a także przy wiele większych detalach. Dodatkowo w większości przypadków gry na komputery dostępne są w mniejszych cenach. Następną różnicą pomiędzy konkretnymi platformami jest ilość wydanych gier. Na komputery przeważnie zostają wydane gry, których nie ma na konsole. Dzieje się tak też w przeciwną stronę. Gry ekskluzywne to w głównej mierze konkretny wyznacznik wyboru danej platformy do gier. Mającym najwięcej sensu pomysłem jest posiadanie co najmniej dwóch konsol do grania.