Jak się zmotywować do konkurencje z nadwagą

Nadmierne kilogramy powodują, że nasz stan wewnętrzny pogarsza się. Ogarnia nas smutek, marazm i obojętność do wszystkich aktywności życiowych. Rezygnujemy ze spotkań w gronie przyjaciół. 

Dopada nas obawa przed tym co powiedzą o nas obcy. Należy więc odchudzić się. Pierwszym działaniem kierującym do osiągnięcia powodzenia w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy motywacji działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Pobudka zewnętrzna to na przykład kolejna bielizna, nowe spodnie, wyjazd w wymarzone miejsce. Siła motoryczna wewnętrzna to nasze korzystne zdrowie, komplement znajomych czy podziw w oczach obcych ludzi . Jak zatem zmotywować się do walki z nadprogramowymi kilogramami?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Primo przypominaj sobie, że każdy motywuje się inaczej. Cel Twojej przyjaciółki nie są Twoim celem. Pomyśl co sprawia u Ciebie tak wielką chęć zrzucenia nadwagi?

2. Zezwalaj sobie na niewielkie potknięcia. Wszyscy je mają. Droga do zdobycia triumfu nigdy nie jest usłana różami. 

3. Wyobrażaj sobie Twoje życie w momencie gdy osiągniesz cel. To pozwoli Ci wytrwać w decyzji.

4. Doceniaj siebie i premiuj nawet za nieduże osiągnięcia. Tylko nie słodyczami. Kup sobie bilet do teatru, wizyta u fryzjera, krawat .

5. Poszukaj osobę, z którym będziesz ścigać się. Waszym postanowieniem będzie, kto szybciej schudnie kilka kilogramów. Rywalizacja zawsze pomaga przetrwać trudne chwile i osiągnąć cel.

Pamiętaj, że nawet jeśli po raz pierwszy zrezygnujesz, zawsze możesz podjąć swoją walkę jeszcze raz.