Jak urządzić przyjęcie urodzinowe dla kilkulatka?

Urodziny to ważne wydarzenie dla każdego kilkulatka. Przede wszystkim dlatego rodzice muszą dołożyć wszelkich starań, aby był to moment szczególny, który na długo zapadnie w pamięć ich pociechy. Świetnym rozwiązaniem jest zorganizowanie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób w takim razie należy przygotować imprezę urodzinową dla dziecka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda impreza musi mieć motyw przewodni, ale w przypadku gdy dziecko jest fanem konkretnej bajki czy filmu warto zdecydować się na ten ruch i poprosić zaproszonych, aby na imprezie pojawili się w stosownych strojach. W przypadku przygotowania imprezy tematycznej  nie warto poprzestać wyłącznie na przebraniach, lecz zdecydować się także na piosenki dostosowane do wybranego motywu. Także zabawy muszą odnosić się do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche kind

Dekoracje i poczęstunek

Ważną częścią każdej imprezy urodzinowej jest stosowne przyozdobienie pokoju, w którym przyjęcie będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć balony, konfetti, dobrym pomysłem może okazać się także zapewnienie uczestnikom przyjęcia imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie może ograniczać się tylko do tortu, trzeba zapewnić dzieciom kanapki (choćby malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko doskonale smakują, ale także wyglądają bardzo efektownie). Warto postawić także na słodkie przekąski – świetnie sprawdzą się nie tylko cukierki czy ciastka, lecz również owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o napojach – należy przygotować głównie soki owocowe, w przypadku gdy w czasie imprezy organizowane będą różne zabawy ruchowe warto przygotować również wodę mineralną. Nie można zapominać o lubianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców decyduje się na samodzielne przygotowanie całej zabawy. Wbrew opinii niektórych dobrze zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie oznacza to oczywiście, że dziecko ma być zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się choćby przygotowaniem zaproszeń na przyjęcie.