Jak zaplanować przestrzeń nad schodami

Urządzenie własnego mieszkania oznacza ogromne wyzwanie. Zanim rozpoczniemy działanie zwykle nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele czeka na nas decyzji. Przestrzeń w domu wymaga mądrego rozwiązania. Nie obejdzie się bez śledzenie stron internetowych o tematyce wnętrzarskiej oraz wertowanie aktualnych gazet.
Czasami koncentrujemy się w pierwszej kolejności na podstawowych pomieszczeniach. Z czasem jednak nadchodzi czas również na mniej istotne elementy wystroju domu. Przykładem może być ściana znajdująca się nad schodami.

Dobrze odpowiednio ją zagospodarować, ponieważ większość z mieszkańców będzie mijać ją przynajmniej kilka razy każdego dnia.
Ciekawym pomysłem na zaaranżowanie tej na pierwszy rzut oka niepotrzebnej przestrzeni jest urządzenie pewnego rodzaju kącika wspomnień. Żeby wcielić w życie ten pomysł, niezbędne są rodzinne zdjęcia. Dobrze wywołać je w rozmaitych wymiarach i oprawić w ramki o ujednoliconej kolorystyce. Każde przejście po schodach będzie wywoływać ciekawe wspomnienia.W wielu domach nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby eksponować familijne fotografie.

Niespotykanym rozwiązaniem na zagospodarowanie ściany na klatce schodowej jest wybranie dopasowanej do miejsca fototapety. Ciekawie będą wyglądać te fototapety, na których można zobaczyć głębia. Przestrzeń nad schodami optycznie ulegnie zwiększeniu. Ciekawy wygląd można uzyskać, wybierając fototapetę ze… schodami. Otrzymasz iluzję, jak gdyby z twoich schodów można było przedostać się na grecką dróżkę czy uroczą leśną ścieżkę.
Jeśli wolisz mniej ekstrawaganckie sposoby dekoracji, weź pod uwagę użyteczne lampy na ścianie nad schodami. Mogą ładnie wyglądać, a w tym samym czasie dbać o bezpieczeństwo domowników.

happy birthday wishes