Satysfakcja z pracy zarobkowej, postrzegane jest przez pryzmat osiągnięć na stanowisku pracy.

Młodsi ludzie, są zdania, że po zakończeniu edukacji praca będzie na nich czekać , nic bardziej mylnego . Naturalnie zatrudnienie czeka, ale dla wykwalifikowanych w danym zawodzie albo dla niedoświadczonych za niewygórowaną płacę. Lata, kiedy dochodzenie do wiedzy dawało pewność otrzymania dobrze płatnej pracy , skończyły się, pracodawcy nie jest już spragniony pracowników posiadających wiedzę teoretyczną, ale posiadających cechami charakteru,   które zaowocują do przysparzania firmie dochodów .Kreatywność , odwaga to cechy cenione przez prezesów firm, zatrudnienie dla takich młodych silnych psychicznie ludzi jest dostępne. Wymagania społeczeństwa, co do wysokości wynagrodzenia za wykonane zadania podnoszą się, ludzie pragną więcej zarabiać , bo ich ambicje są wyższe , pragną więcej posiadać i zagwarantować swoim domownikom godne warunki życia . 

Zadowolenie z pracy jest istotna, odczuwanie uznania od przełożonych również , połączenie tych przesłanek z zadowalającą pensją postrzegane jest za sukces zawodowy . Wyjazd z kraju w poszukiwaniu pracy jest ciągle postrzegana , jako jedna z alternatyw , jednak czym człowiek starszy , tym człowiek częściej myśli o pozostaniu w kraju . Praca , które pozwala zabezpieczyć sobie i rodzinie mieszkanie oraz wysoki standard życia,  jest dostępne tylko dla nielicznych. 

dejtingsajter datingsida.xyz

Stanowiska takie jak menadżer, pozwalają uzyskania dużych dochody , ale praca taka wiąże się z nienormowanym czasem pracy , przeżywaniem sytuacji stresujących i koniecznością sprostania z nowymi wyzwaniami. Podchodzenie do pracy , jak do przykrego obowiązku, konieczności jest nie tylko niekorzystne dla zatrudnionego,  ale także dla pracodawcy , niesatysfakcjonująca praca to zniechęcony pracownik ,  który wykonuje mniej pracy, ciągle zmęczony i zestresowany .